Rodzinne Wakacje z Bogiem

Rodzinne Wakacje z Bogiem

Rodzinne wakacje z Bogiem – „Komunikacja empatyczna w rodzinie – komunikacja miłosierdzia”

Wielu rodziców w nurcie behawiorystycznym, myśli ciągle o tym jak zmienić zachowania swoich dzieci. Za to myślenie personalistyczne, jeśli mówi o zmianie czyichś zachowań, to przede wszystkim naszych własnych – ponieważ są jedynymi, na które mamy wpływ. Piękno tego podejścia do dzieci polega na tym, że jeżeli zmienimy swój sposób postępowania również postępowanie dziecka się zmieni.

Zapraszamy na rekolekcje–warsztaty wszystkich chętnych, którzy chcą poznawać komunikację empatyczną „porozumienie bez przemocy” w połączeniu z wiarą katolicką. Ich strategią jest nastawienie na obserwację, aktywne słuchanie, nazywanie uczuć i szczere wyrażanie swoich potrzeb.

W takiej rzeczywistości łatwiej nawiązać bliskie relacje, być w kontakcie z samym sobą i z drugim. Łatwiej prawdziwie usłyszeć samego siebie, swoje dziecko, współmałżonka i otaczających nas ludzi.

Codzienna Eucharystia, wsłuchiwanie się w Słowo Boże i adoracja Najświętszego Sakramentu… tworzą przestrzeń, w której Bóg przychodzi nam z pomocą w naszych słabościach, pozwala więcej zobaczyć, zrozumieć i uczy nas miłosiernej postawy wobec siebie i bliźnich.

Plan rekolekcji jest tak ułożony, aby rodziny miały również czas dla siebie i mogły wypocząć korzystając z atrakcji turystyczno-rekreacyjnych Ciechocinka i okolic. W trakcie zajęć dla rodziców dzieci mają zagwarantowaną opiekę i swoje zajęcia.

  • Rekolekcje poprowadzi – dr Ela Jurzysta (www.kroki1234.p/ofertal)
  • Opieka duchowa – ks. Robert Ciżewski MSF

Zapraszamy!

ZAPISY:

16 — 20 lipca 2023

Rodzinne wakacje z Bogiem

16 — 20 lipca 2023

23 — 27 sierpnia 2023

Rodzinne wakacje z Bogiem