Rodzinne wakacje z Bogiem

 

Rodzinne Wakacje z Bogiem

Rekolekcje przeznaczone dla całych rodzin. Plan rekolekcji jest tak ułożony, aby rodziny mogły skorzystać z nauk w konkretnym temacie, a także spędzić czas w gronie rodzinnym – każdego dnia będzie tzw. „czas dla rodziny”, którym dysponuje sama rodzina korzystając z atrakcji turystycznych oraz rekreacyjnych Ciechocinka i okolic. W trakcie zajęć dla rodziców dzieci mają zagwarantowaną opiekę i swoje zajęcia.

Rekolekcje poprowadzi dr Ela Jurzysta, opieka duchowa – ks. Robert Ciżewski MSF.

Zapraszamy!

 

Przykładowy program dnia:

810 – Jutrznia
830 – Śniadanie
900 – Posługa
1000 –
 Zajęcia warsztatowe
1115 – 
Kawa
1300 –
 Obiad i czas dla rodziny
1700 –
 Koronka
1715 – 
Msza Święta
1800 –
 Kolacja
1900 – Pogodny wieczór
2030 – Adoracja
2100 – Rozmowy niedokończone…

 

Poszczególne turnusy mają różną długość i tematykę:

 

Rodzinne wakacje z Bogiem – „Komunikacja empatyczna w Rodzinie”

Wielu rodziców w nurcie behawiorystycznym, myśli ciągle o tym jak zmienić zachowania swoich dzieci. Za to myślenie personalistyczne jeśli mówi o zmianie czyichś zachowań, to przede wszystkim naszych własnych – ponieważ są jedynymi na które mamy wpływ. Piękno tego podejścia do dzieci polega na tym, że jeżeli zmienimy swój sposób postępowania również postępowanie dziecka się zmieni.

Zapraszamy na warsztaty, których strategią jest porozumienie bez przemocy a więc: nastawienie na obserwację, nazywanie uczuć, uzewnętrznianie potrzeb i poszukiwanie najlepszej z możliwych strategii, która zaspokoi potrzebę – naszą lub drugiego człowieka. W takiej rzeczywistości łatwiej nawiązać bliskie relacje, być w kontakcie z samym sobą i z drugim. Łatwiej prawdziwie usłyszeć samego siebie, swoje dziecko, współmałżonka i otaczających nas ludzi. Dlatego warto skorzystać ze strategii, którą proponuje nam Marshall Rosenberg.

  • Rekolekcje poprowadzi dr Ela Jurzysta
  • Opieka duchowa – ks. Robert Ciżewski MSF

Zapraszamy!