REKOLEKCJE / WARSZTATY MAŁŻEŃSKIE


TEMATY SPOTKAŃ:

„Wreszcie żyć” – spotkanie grupy 12 kroków. Sychar

Jest to weekend skupienia dla grupy, która zakończyła 12 kroków w roku 2020. W spotkaniu będą także uczestniczyć moderatorzy grupy. Chcemy podzielić się swoimi radościami i smutkami, a także wzajemnie wesprzeć się w dalszym kontynuowaniu 12 kroków w rzeczywistości każdego z nas bez wsparcia na co dzień grupy.

Warsztaty poprowadzi Mirka – Lider ogniska grupy Sychar w Gdańsku, oraz pozostali moderatorzy i ks. Tomasz Górecki MSF.

Zapraszamy!

 

Warsztaty o przebaczeniu. Sychar

„Co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela” (Mt 19,6)

Celem działalności wspólnoty Sychar jest dążenie jej członków do uzdrowienia sakramentalnego małżeństwa, które przeżywa kryzys. Współpracując aktywnie z Jezusem Chrystusem – w każdej sytuacji, nawet po ludzku patrząc beznadziejnej, możliwe jest odrodzenie małżeństwa. Dla Boga bowiem nie ma rzeczy niemożliwych…

JAK POMÓC W PRZEBACZANIU po zdradzie, rozwodzie, odejściu?…Co to znaczy przebaczyć?...Jaki jest proces przebaczenia?...

Warsztaty poprowadzi Mirka – Lider ogniska grupy Sychar w Gdańsku i ks. Tomasz Górecki MSF.

Zapraszamy!

 

Weekendowe rekolekcje z warsztatami komunikacji empatycznej

Istotą porozumienia bez przemocy jest nastawienie na obserwację, nazywanie uczuć, uzewnętrznianie potrzeb i poszukiwanie najlepszej z możliwych strategii, która zaspokoi potrzebę – naszą lub drugiego człowieka. W takiej rzeczywistości łatwiej nawiązać bliskie relacje, być w kontakcie z samym sobą i z drugim. Łatwiej prawdziwie usłyszeć samego siebie, swoje dziecko, współmałżonka i otaczających nas ludzi. Dlatego warto skorzystać ze strategii, którą proponuje nam Marshall Rosenberg.

Warsztaty poprowadzi dr. Elżbieta Jurzysta i ks. Tomasz Górecki MSF.

Zapraszamy!

 

Warsztaty – „Od przemocy do życia w obfitości.” Sychar

Przemoc w rodzinie to temat tabu dla społeczeństwa. Mało się o tym mówi, szczególnie o przemocy psychicznej, czy emocjonalnej. Z wiadomych powodów więcej słyszymy o nadużyciach fizycznych. Warsztaty są po to, aby przyjrzeć się źródłom przemocy w rodzinie, znaleźć sposoby, jak temu zaradzić, jaką przyjąć postawę, jak wyjść na prostą, która zaprowadzi nas do życia w obfitości.

Rekolekcje są dla wszystkich. Nie tylko tych, którzy już tej przemocy doświadczają lub u których problem się rodzi. Zaproszony jest każdy, kto chce wiedzieć, jak powinien reagować, co myśleć, jak się w takim przypadku modlić oraz jak ochronić swoje małżeństwo przed tym problemem.

Rekolekcje poprowadzi Mirka – Lider ogniska grupy Sychar w Gdańsku i ks. Tomasz Górecki MSF.

Zapraszamy!

 

„Porozmawiajmy o wychowaniu…” – Warsztaty dla rodziców z dziećmi

Czy wychowanie było kiedykolwiek łatwe? – Nie, już Sokrates w V w. p.n.e. użalał się: „Nasza młodzież jest przywiązana do luksusów, młodzi ludzie są źle wychowani i szydzą sobie z autorytetów.”… Zupełnie jakbym słyszał dzisiejszych moralizatorów.

Wychowanie jest myślą i sposobem widzenia rzeczy, jest pewną filozofią. Wśród nas, ludzi wierzących, nie ma sprzeczności co do tego do czego wychowujemy i do jakich wartości. W jaki sposób wzbudzić człowieka w człowieku i jak mu towarzyszyć a nie jak go kształtować czy jak nim manipulować. Rzecz polega na doborze środków, strategii i metod, które są skuteczne a jednocześnie nie są sprzeczne z integralną personalistyczną wizją człowieka.

Warsztaty poprowadzi ks. Tomasz Górecki MSF.

Zapraszamy!

WydarzenieDane zgłaszającego